Sohbet

Sevgili Dostlar,

Önce güzel haberi vereyim, geçen haftaki sohbet konumuz olan Yüksekovalı kızımız birinci sınavı başarıyla geçti istediği puanı aldı artık haziran ayında yapılacak ikinci sınavın hazırlığına başladık.

Gelelim bu haftaki konumuza, bildiğiniz gibi sizlerle uzun bir zamandır Pazar sohbetleri yapmaktayız. Bu 54. Sohbetimiz yani bir yılı devirmişiz de ötesine bile geçmişiz. Bu süre içinde bazen daha akademik içerikli ders verir gibi ama belki bir şeyler öğretici, bazen içten geldiği şekliyle dertleşir gibi yaptık bu sohbetleri. Bazen beğenmedim yazdıklarımı sizlere layık bulmadım tekrar tekrar değiştirdim, bazen bir hafta boyunca huzurunuza hangi konuyla çıkacağımın sancısını yaşadım. Hepsinden önemlisi ben bu sohbetleri çok ciddiye aldım, çok önemsedim. O kadar önemsedim ki tatile gittiğim yerlerde ve haftalarda bile aksatmadım plajın internet bağlantısını kullanarak paylaştım güneşin altında yazdıklarımıJ

Gösterdiğim tüm bu gayretler beni hep mutlu etti, paylaşmam gerektiğini düşündüğüm tüm konuları paylaşmış olmanın huzurunu yaşadım. Ancak hepimizin yaşadığımız her sürecin bir yerinde yaptığımız gibi ben de geçenlerde tüm bu sürecin bir anlamda muhasebesini yapmak istedim. Bu günün sohbetinde de bu sonuçları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Grubun üye sayısı şu anda 426, haftalık yazıları okuyan dostlarımızın sayısı ortalama 100–120 arası, yazılara yapılan beğeni sayısı ise ortalama 30-32. Tabi arada 45 beğeniye yükselen paylaşımlar olduğu gibi 15 beğenide kalan paylaşım da var. Bu 426 üyenin içinde hiç gölge takipçi yok hepsi etkin facebook kullanıcıları, hiç tanımadığım üye sayısı 8-10 civarında yani kalan 415 üye günlük hayatımda görüştüğüm konuştuğum arkadaşlarım, dostlarım.

Kendinizi sahnede bir sanatçı olarak farz edin konser verdiğiniz salonda 426 izleyici var, siz sahnede elinizden gelen her şeyi ortaya koyarak aryalar söylemektesiniz, bir ara fark ediyorsunuz ki salonda bulunanların sadece dörtte biri sizi dinliyor ve dinleyenlerin de sadece üçte biri sizi alkışlıyor. Nasıl bir his duyardınız. İşte ben de o hissi duydumJ

Lütfen bunu bir yakınma olarak almayın sadece bu sonuçların iç dünyamdaki yansımalarını paylaşmak istedim sizlerle.

Okuma sayısının dörtte bir olmasının yazıların uzunluğundan kaynaklandığını sanıyorum. Beğenme sayısının okuyan sayısının üçte biri, toplam üye sayısının yüzde yedisi olmasına ise anlam veremedim. Sevgili Dostlarım geçen yıl yaklaşık bu zamanlarda facebook da evdeki şöminede yanan odunların resmini koymuştum aldığı beğeni sayısı 89 oldu yazdığım yazıların bu odunlardan daha anlamsız olduğu mesajını algılamak istemiyorum ama bu yine de heyecanımı kaybetmeme engel olmuyor.

Sonuç olarak bundan böyle Pazar sohbetlerine devam etmemem gerektiğini düşünüyorum zaman zaman kısa, olabildiğince öz birkaç satırla paylaşıma devam edeceğim. Sizlerden de ricam grubun kuruluş amacına uygun olarak sizlerin de zaman zaman paylaşımlar göndererek yaşamda kalite sağlamamıza yardımcı olmanızdır.

Hepinize sağlıklı, mutlu ve kaliteli bir yaşam diliyorum.

En içten sevgilerimle

Haluk Gültekin
Yaşam ve İlişkiler Koçu

www.halukgultekin.com

instagram: m.halukgultekin